EN

Pompy próżniowe

Pompy próżniowe

Pompy próżniowe do maszyn CNC

Podciśnieniowe mocowanie elementów na stole obrabiarki CNC

Pompy próżniowe - urządzenia stosowane w technice służące do usuwania gazów (wytworzenia podciśnienia) w zamkniętej przestrzeni.

Do najważniejszych parametrów pomp próżniowych należą: ciśnienie końcowe, szybkość pompowania i wydajność. Istotną cechą każdej pompy jest maksymalne ciśnienie, jakie może panować na jej wylocie. Z tego względu wyróżnia się pompy pracujące przy ciśnieniu atmosferycznym i wymagające uzyskania próżni wstępnej.

Pompy próżniowe Busch MINK

● Ciśnienie końcowe: 20 - 200 hPa (mbar)
● Nadciśnienie: 2,0 bar(g)
● Prędkość pompowania 50 Hz: 40 - 950 m³/h
● Prędkość pompowania 60 Hz: 40 - 1150 m³/h

Suche kłowe pompy próżniowe MINK. Dzięki innowacyjnej konstrukcji technologia kłowa MINK łączy wydajność, niezawodność i efektywność. Może być stosowana do wytwarzania próżni i sprężonego powietrza. Sucha i bezstykowa zasada działania zapewnia korzyść w postaci niemal bezobsługowej eksploatacji.

Pompy próżniowe doskonale nadają się do zastosowań przemysłowych, w których kluczowe znaczenie mają stała próżnia lub nadciśnienie i bezolejowe działanie.
 
Zasada działania

Kłowe pompy próżniowe i sprężarki MINK są wyposażone w dwa wirniki w kształcie kła. Wirniki zamontowane w obudowie poruszają się w przeciwnych kierunkach. Kształt wirników kłowych umożliwia wyciąganie, sprężanie i usuwanie przepompowywanego medium. Minimalny prześwit między wirnikami i obudową komory optymalizuje wewnętrzną szczelność oraz wewnętrzne uszczelnienie. Dzięki temu nie ma konieczności stosowania smarów ani płynów eksploatacyjnych w komorze sprężania. Pompy próżniowe i sprężarki MINK są napędzane przez silnik zamontowany bezpośrednio na kołnierzu. Synchronizująca skrzynia przekładniowa zapewnia precyzyjną synchronizację wirników.

 

Pompy próżniowe Piab

Pompy próżniowe/generatory Piab są w przeważającej mierze oparte na opatentowanej technologii COAX®. COAX® jest zaawansowanym rozwiązaniem do tworzenia podciśnienia za pomocą sprężonego powietrza. Oparte na technologii wielostopniowej wkłady Piab COAX® są mniejsze, bardziej wydajne i bardziej niezawodne niż konwencjonalne eżektory oraz pozwalają na projektowanie elastycznego, modułowego i efektywnego systemu próżniowego. System próżniowy oparty na technologii COAX® może dostarczyć trzy razy większy przepływu podciśnienia niż konwencjonalne systemy, co pozwala zwiększyć prędkość o wysokiej niezawodności przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii.

Pompy o dużej wydajności (porównywalne do pomp elektromechanicznych o mocy do 4 kW [5 KM]), które jeszcze mogą zredukować koszty energii nawet o 40%

P6040 100 m3/h / 160 m3/h / 240 m3/h

P6040

● Opatentowana technologia COAX®.
● Dostępna z trójstopniowym wkładem COAX® MIDI.
● Stosunkowo niskie zużycie powietrza.
● Modułowa konstrukcja ułatwiająca montaż.
● Kompaktowa i trwała bez ruchomych elementów.
● 5-16 wkładów.

 

Pompa Round

Round pump

● Energooszczędne dzięki zastosowaniu technologii COAX®.
● Wysoki przepływ podciśnienia - 6 szt. wkładów COAX® MIDI Si.
● Mała, kompaktowa pompa o niskiej wadze.
● Łatwa w montażu i instalacja na linii próżniowej.
● Zintegrowane przyłącza węży.

 

Szeroki zakres typów filtrów z różnym stopniem filtracji. Szeroki asortyment pneumatycznych, elektrycznych, elektronicznych przełączników próżniowych w wersjach stałych i regulowanych.Niezawodna funkcja szybkiego uwalniania dla szybszego czasu reakcji.Niskie ciśnienie otwarcia.Tłumiki przepływowe zabezpieczające przed dławieniem i zmniejszeniem wydajności pompy.

 

Korzyści z niezawodności i niskich kosztów eksploatacji związane z użyciem próżni w procesie obróbki CNC

Czym jest mocowanie próżniowe?
Podczas mocowania próżniowego pod mocowanym przedmiotem wytwarzane jest podciśnienie – powstaje różnica ciśnień, która dociska przedmiot do płyty mocującej. Tym samym przedmiot jest dociskany do stołu próżniowego, nie zaś – jak błędnie powszechnie się uważa – zasysany. Siła przesuwająca obrabianego przedmiotu zależna jest od struktury powierzchni, różnicy ciśnień oraz powierzchni, na jaką oddziałuje próżnia. im większa powierzchnia objęta jest próżnią, tym silniejsze są siły utrzymujące.

Systemy mocowania próżniowego używane są przede wszystkim w branży drzewnej, tworzyw sztucznych oraz metali nieżelaznych. Umożliwiają one szybką i łatwą obróbkę i są kompatybilne z obrabiarkami CNC. Technikę próżniową stosuje się tam w połączeniu ze specjalnymi systemami manipulacyjnymi, np. w celu ustalenia płyty aluminiowej w jednym położeniu i umożliwienia jej obróbki z wszystkich stron. wpływa to na zwiększenie wydajności i ekonomiczności, ponieważ tego typu mocowanie nie powoduje żadnych uszkodzeń obrabianego przedmiotu i pozwala na zaoszczędzenie znacznej ilości czasu i wysiłku w porównaniu z koniecznością tradycyjnego ustawiania przedmiotu. Nowsze systemy mocujące umożliwiają błyskawiczną wymianę końcówek o różnej wielkości i kształcie, dzięki czemu możliwe jest elastyczne dostosowanie urządzenia do obrabianych przedmiotów o najróżniejszym kształcie

Pompy umożliwiają wykorzystywanie podciśnienia:

  • do mocowania elementółw na stole roboczym,
  • przez chwytaki podciśnieniowe, ssawki

W robotach przemysłowych zasilają one chwytaki podciśnieniowe, które podnoszą i przenoszą zarówno małe przedmioty, np. elementy krzeseł, jak i ciężkie elementy typu płyty meblowe czy modele. Opcje systemu mocowania próżniowego zostały opracowane w celu uzyskania optymalnego efektu trzymania materiału na stole. W przypadku bardzo dużych stołów i w zastosowaniach wymagających dodatkowej siły mocowania często stosuje się zespół kilku pomp.

Zalety pomp eżektorowych

Największą zaletę pomp próżniowych eżektorowych stanowi ich bezobsługowość. Pompa eżektorowa to tylko jedna dysza lub kilka, przez które przepływa powietrze, tworząc podciśnienie. Pompa taka nie ma żadnych ruchomych elementów, które w trakcie pracy mogłyby się zużyć, nie wymaga także smarowania. Jedyna czynność serwisową, którą należy wykonywać, to przeczyszczenie dysz.

Kolejną wartą wspomnienia zaletą pomp eżektorowych jest możliwość modułowej zabudowy. Najmniejsze pompy składają się z jednego eżektora, lecz łatwo je połączyć ze sobą na jednej szynie i dowolnie konfigurować.

Pompy próżniowe bezolejowe

To kolejna propozycja w technice próżniowej, która umożliwia przeprowadzenie idealnie czystego procesu. Pompy bezolejowe stosują innowacyjne rozwiązania, dzięki którym przepompowywany gaz nie ma w ogóle styczności z łożyskami i układem napędowym, oferując jednocześnie hermetyczną szczelność. Dzięki temu łożyska są smarowane typowymi smarami, które posiadają właściwości dużo lepsze, niż smary próżniowe, co nie wpływa na jakość próżni. Właśnie dlatego pompy bezolejowe są chętnie stosowane do uzyskania próżni w warunkach laboratoryjnych w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym.

Pompy próżniowe olejowe

Są to pompy rotacyjne o bardzo szerokim zastosowaniu. Wykorzystuje się je m.in. w motoryzacji, metalurgii, hutnictwie, technice chłodniczej i pakowaniu żywności. Do najważniejszych zalet olejowych pomp próżniowych należy zaliczyć niezawodność, niezwykle cichą pracę, łatwą obsługę i konserwację, a także bardzo dużą wydajność przy niewielkich kosztach eksploatacyjnych.

Inne produkty tej kategorii
Elektrowrzeciono HSD ES779

Elektrowrzeciono HSD ES779

HSK F63 - 10 kW (S1) - chłodzone cieczą
Stół belkowy

Stół belkowy

Do manualnego pozycjonowania i ustawiania ssawek w Centrach Obróbczych CNC
Agregaty kątowe

Agregaty kątowe

Agregaty wiercące - tnące - frezujące - HSK F63 - ISO 30
4 oś C Adapter do agregatu HSD

4 oś C Adapter do agregatu HSD

Przystawka do agregatu na wrzeciono obrabiarki CNC ze stożkiem ISO 30
Układ chłodzenia narzędzia mgłą

Układ chłodzenia narzędzia mgłą

Chłodzenie i smarowanie narzędzia CNC mgiełką olejową
Ekstruder do drukowania 3D z granulatu

Ekstruder do drukowania 3D z granulatu

Czujnik wibracji wrzeciona frezarki CNC

Czujnik wibracji wrzeciona frezarki CNC

Ogrodzenie, zabudowa maszyny CNC

Ogrodzenie, zabudowa maszyny CNC

Rozwiązania dopasowane indywidualnie dla każdego klienta
Czujniki fotoelektryczne E3FA

Czujniki fotoelektryczne E3FA

Pomiar grubości płyty - Produkcja elementów ceramicznych - Podawanie materiałów
Pilot zdalnego sterowania do frezarki CNC

Pilot zdalnego sterowania do frezarki CNC

Bezprzewodowy pilot z precyzyjną bezstopniową regulacją prędkości HandWheel
Szafa sterownicza do maszyny

Szafa sterownicza do maszyny

Pyłoszczelna, klimatyzowana szafa sterownicza z pulpitem operatorskim
Automatyczny zasobnik elementów obrabianych

Automatyczny zasobnik elementów obrabianych

Chwytaki ZM - mocowane na konsolach chwytaki pneumatyczne.
Mobilny panel sterowniczy CNC

Mobilny panel sterowniczy CNC

Mobilny pulpit z 19" monitorem dotykowym i pilotem sterującym
Automatyczna obrotnica elementów

Automatyczna obrotnica elementów

Hydrauliczna obrotnica do obracania obrabianych elementów konstrukcyjnych
 Podnośnik próżniowy

Podnośnik próżniowy

Podciśnieniowy manipulator do przenoszenia, załadunku i rozładunku obrabianych elementów
Uchwyty narzędziowe, oprawki, tuleje, stożki

Uchwyty narzędziowe, oprawki, tuleje, stożki

HSK F63 - HSK A63 - ISO 30 THERMO HYDRO
Elektrowrzeciono ES 951 do frezarki CNC

Elektrowrzeciono ES 951 do frezarki CNC

Końcówki pomiarowe do obrabiarki

Końcówki pomiarowe do obrabiarki

Rubinowe końcówki trzpieni pomiarowych
Skaner do frezarki do skanowania 3D

Skaner do frezarki do skanowania 3D

Elektrowrzeciono CNC

Elektrowrzeciono CNC

HSD ES789 HSK F63 12,5 - 18 Kw
Linkowy wyłącznik bezpieczeństwa do obrabiarki cnc

Linkowy wyłącznik bezpieczeństwa do obrabiarki cnc

Bariera świetlna do ochrony strefy obróbki

Bariera świetlna do ochrony strefy obróbki

System chłodzenia zimnym powietrzem Vortex

System chłodzenia zimnym powietrzem Vortex

Dysze Vortex do chłodzenia miejsca obróbki CNC zmrożonym powietrzem
Laserowa sonda NC4 do obrabiarki

Laserowa sonda NC4 do obrabiarki

Elektrowrzeciona GC

Elektrowrzeciona GC

Moc 0,3 kW - 35 kW, do 40 000 obr./min
Centralne smarowanie

Centralne smarowanie

Układ centralnego smarowania - progresywny, sterowany automatycznie
Laserowy pomiar długości elementu

Laserowy pomiar długości elementu

Miernik laserowy do maszyn ciesielskich CNC
Głowica CNC do wiercenia mebli

Głowica CNC do wiercenia mebli

Głowica wiertarska wielo-wrzecionowa CNC do wiercenia otworów w drewnie, tworzywach sztucznych
Mata bezpieczeństwa do frezarki

Mata bezpieczeństwa do frezarki

Zderzaki bezpieczeństwa do maszyny

Zderzaki bezpieczeństwa do maszyny

Drukarka etykiet na produkty CNC

Drukarka etykiet na produkty CNC

Automatyczny system podawania płyty

Automatyczny system podawania płyty

Do automatycznego załadunku płyty na pole robocze plotera, centrum obróbczego CNC
Stół teowy T-rowkowy

Stół teowy T-rowkowy

Blat do frezarki, plotera, centrum obróbczego cnc
Dach roletowy

Dach roletowy

Automatycznie zwijany Dach do frezarki barmowej CNC typu gantry
Stół roboczy rastrowy podciśnieniowy

Stół roboczy rastrowy podciśnieniowy

Próżniowy blat rastrowy do obrabiarki cnc: plotera, centrum obróbczego
Przystawka Tokarska do Drewna

Przystawka Tokarska do Drewna

Przystawka tokarska do obrabiarki CNC frezarki
Agregat wiertarski F18B.6H.01

Agregat wiertarski F18B.6H.01

Wielowrzecionowy agregat wiertarski sterowany pneumatycznie
Stół roboczy hybrydowy podciśnieniowy

Stół roboczy hybrydowy podciśnieniowy

Połączenie funkcji i zalet stołu rastrowego i T-rowkowego
Kaptur odpylania wrzeciona

Kaptur odpylania wrzeciona

Kaptur z automatyczną, płynną, dynamiczną regulacją położenia
Układ bezpośredniego pomiaru położenia

Układ bezpośredniego pomiaru położenia

Liniały pomiarowe obrabiarki CNC 3-5 osi
Projektor laserowy

Projektor laserowy

Laser graficzny LAP Laser CAD Pro
Podciśnieniowe Systemy Mocowania do Stołów Rastrowych

Podciśnieniowe Systemy Mocowania do Stołów Rastrowych

Bloki podciśnieniowe, ssawy, przyssawki
Osłony harmonijkowe do maszyn CNC

Osłony harmonijkowe do maszyn CNC

Osłona prowadnic i listw zębatych - Osłona śrub napędowych i części ruchomych
Magazyn narzędzi liniowy

Magazyn narzędzi liniowy

Magazyn narzędzi rewolwerowy

Magazyn narzędzi rewolwerowy

Magazyn narzędzi ATC do Centrum obróbczego, Frezarki CNC, Plotera Frezującego
Odciąg stanowiskowy, odpylacz

Odciąg stanowiskowy, odpylacz

Filtr stacjonarny do maszyn CNC do odciągu pyłów i wiórów
Skaner kodów kreskowych

Skaner kodów kreskowych

Czytnik kodów EAN do automatycznego ładowania plików do programów CNC, bezprzewodowy
Sonda pomiarowa Heidenhain TS260

Sonda pomiarowa Heidenhain TS260

Sonda do pomiaru detalu
Sonda pomiarowa Heidenhain TS460

Sonda pomiarowa Heidenhain TS460

Sonda do pomiaru detalu
Sonda pomiarowa FANUM FDL1

Sonda pomiarowa FANUM FDL1

Sonda narzędziowa do pomiaru długości narzędzia CNC
Sonda pomiarowa Heidenhain TT160

Sonda pomiarowa Heidenhain TT160

Sonda do pomiaru długości i średnicy narzędzia CNC
Głowica cechująca do drukowania oznaczeń

Głowica cechująca do drukowania oznaczeń

Znakowanie elementów podczas obróbki CNC
Głowica nóż oscylacyjny

Głowica nóż oscylacyjny

Do precyzyjnego cięcia skóry, tektury, korka, prepregu z włókna węglowego
Głowica kardaniczna HS560

Głowica kardaniczna HS560

Frezarska głowica kardaniczna HS560 z automatyczną wymianą narzędzia do obrabiarki CNC 5osi
Głowica T1MAN

Głowica T1MAN

Głowica W3AUT

Głowica W3AUT

Głowica F3AUT

Głowica F3AUT

Głowica C5AUT

Głowica C5AUT

Głowica C4MAN

Głowica C4MAN

Głowica T2MAN

Głowica T2MAN

Głowica P3AUT

Głowica P3AUT

Głowica P4MAN

Głowica P4MAN

Głowica ST7

Głowica ST7

Głowica ST8

Głowica ST8

do Centrum Obróbczego CNC 5 Osi z Automatyczną Wymianą Narzędzia

Fanum

  • Wielopole Skrzyńskie 11B
  • 39-110 Wielopole Skrzyńskie
  • NIP: 818-16-55-251
e-mail: Formularz kontaktowy