Spawanie konstrukcji
Oferujemy spawanie metodami TIG MAG/MIG. Nasi spawacze są w pełni wykwalifikowani i pracują zgodnie ze stosownymi instrukcjami technologicznymi spawania.
Spawanie metali - (spawanie stali konstrukcyjnej, kwasoodpornej, aluminium)
Spawanie - zakres materiałowy:
- spawanie aluminium
- spawanie stali konstrukcyjnej
- spawanie stali kwasoodpornej
Gotowe produkty poddajemy właściwej kontroli jakości a następnie obróbce cieplnej. Posiadamy piec do wyżarzania, odpuszczania naprężeń.
Oferujemy również produkcję prototypów, zapewniając podczas realizacji zlecenia wparcie techniczne naszej kadry inżynierskiej. Nasze biuro projektowe CAD jest również do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu.
Klasyfikacja metod spawania
Metody spawania klasyfikuje się na podstawie metody generowania ciepła oraz sposobu podawania materiału dodatkowego. Wybór konkretnej techniki zależy od materiału spawanego oraz jego grubości, wymaganej wydajności pracy, pożądanych walorów estetycznych i docelowej jakości spoiny. Najczęściej spawa się metale, np. aluminium, stal węglową i stal nierdzewną (inaczej wysokostopową). Ale spawać można także tworzywa sztuczne – wtedy źródłem ciepła jest gorące powietrze lub rezystor elektryczny.
Najpopularniejsze metody spawania to MIG/MAG, TIG i MMA (spawanie elektrodą otuloną).
Spawanie MMA jest najstarszą, najbardziej znaną i najczęściej stosowaną metodą. Jest ona powszechnie stosowana podczas prac instalacyjnych oraz prac na zewnątrz wymagających urządzeń łatwych do przenoszenia i użycia.
Spawanie TIG jest wolniejsze ale pozwala uzyskiwać bardzo ładne spoiny, dlatego też ta metoda spawania jest wykorzystywana w przypadku spoin widocznych lub wymagających wyjątkowej precyzji. Metodę TIG najczęściej stosuje się do spawania rurociągów i rur. Jest ona jednak wykorzystywana w wielu branżach, np. lotnictwie oraz blacharstwie, gdzie trzeba pracować z materiałami bardzo cienkimi lub specjalnymi, jak tytan. Metoda TIG jest dostosowana do spawania ręcznego, zautomatyzowanego, jak również z użyciem robotów spawalniczych.
Spawanie MIG/MAG jest niezwykle wszechstronne. Obecnie spawanie MIG/MAG jest stosowane niemal wszędzie. Najczęściej można je spotkać w przemyśle ciężkim i średnio ciężkim, np. budowie statków, produkcji konstrukcji stalowych, rurociągów i zbiorników ciśnieniowych. Często służy także do napraw i prac konserwacyjnych. Spawanie MIG/MAG jest też powszechnie stosowane do łączenia blach, szczególnie w branży samochodowej, warsztatach blacharskich i przemyśle drobnym. Spawarki MIG/MAG to rozwiązanie popularne wśród hobbystów i użytkowników domowych.
Występują także inne metody spawania do zastosowań specjalnych, takie jak spawanie laserowe, plazmowe, łukiem krytym, ultradźwiękowe oraz zgrzewanie punktowe i tarciowe.