Odciąg Stanowiskowy Pyłów i Wiór do Maszyn CNC
Odpylacz wiór do maszyn CNC
Odciąg stanowiskowy jest przeznaczony do zabudowy wewnątrz pomieszceń, do filtracji suchych pyłów i wiór. Wykonywany jest w wersji z wlotem z góry lub z dołu
Filtr stacjonarny z workami magazynowymi SFW, nadciśnieniowy przeznaczony jest do zabudowy wewnątrz (filtry o wydajności do 8 tyś m3/h) lub na zewnątrz pomieszczeń produkcyjnych (filtry o wydajności od 5,5 do 15 tyś m3/h).
Obróbka CNC drewna prowadzi do dużej koncentracji - osadzania się pyłu, trocin. Może to spowodować powstanie środowiska z niebezpieczeństwem wybuchu, co nie jest pożądane. Urządzenia odsysające i filtrujące mają za zadanie odsysanie trocin i pyłu jak najbliżej ich powstania. Do odsysania trocin i pyłu podłącza się pojedyncze maszyny do obróbki drewna z centralnym przewodem odsysającym, który zapewnia odsysanie trocin i pyłu i ich odprowadzenie do urządzeń odsysających filtrujących gdzie następuje odłączenie trocin i pyłu od odsysanego powietrza.
Maszyny CNC FANUM są przystosowane do przyłączenia do instalacji odpylającej (centralnej lub odpylacza stanowiskowego).
W skład układu wchodzą:
● kaptur odpylania z osłoną szczotkową, podnoszony pneumatycznie,
● rura elastyczna łącząca kaptur z króćcem
● króciec do przyłączenia instalacji zewnętrznej.
Produkty posiadają atesty i certyfikaty, które spełniają wszelkie konieczne normy potrzebne przy kontroli inspektora w Państwa zakładzie oraz zapewniają bezpieczną pracę.
POLSKA PRODUKCJA
SOLIDNA KONSTRUKCJA
Zasada działania
W filtrach workowych mobilnych następuje separacja zanieczyszczeń: ciężkie cząstki opadają do dolnego worka, lżejsze osadzają się na wewnętrznej powierzchni worka filtracyjnego (górnego) wykonanego z bawełnianej tkaniny filtracyjnej o własnościach antystatycznych. W filtrach workowych stacjonarnych zanieczyszczone powietrze trafia do komory rozprężnej, gdzie cięższe i grubsze zanieczyszczenia opadają na dno filtra pod wpływem działania efektu cyklonu. Następnie powietrze trafia do komory wkładów filtracyjnych, w której drobne frakcje pyłów wychwytywane są na powierzchni filtra. Nagromadzanie pyłu na powierzchni filtracyjnej prowadzi do wzrostu oporów przepływu, co przejawia się wzrostem różnicy ciśnień. Cząstki te otrzepywane są poprzez wprowadzenie worków w wibracje przez wibrator elektryczny, do którego są one podczepione lub poprzez strzepujące impulsy sprężonego powietrza.
Użytkowanie
Filtry workowe stacjonarne mogą być usytuowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz obiektu. W przypadku filtrów mobilnych zapylone powietrze jest odsysane bezpośrednio ze źródła emisji za pomocą przewodu elastycznego lub samonośnego ramienia ssącego natomiast urządzenia stacjonarne są przewidziane do obsługi instalacji złożonej z odciągów stanowiskowych.